Debata czytelnicza „Dlaczego warto czytać”

Debata czytelnicza „Dlaczego warto czytać”

Debata czytelnicza „Dlaczego warto czytać”

Termin: środa (15.12.2021r.) na lekcjach 4 i 5

Miejsce: czytelnia szkolna (dla przedstawicieli klas)

Platforma TEAMS (pozostali uczniowie szkoły)

15.12.2021r. na 4 i 5 lekcji odbyła się debata czytelnicza „Dlaczego warto czytać”. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w debacie w formie zdalnej poprzez aplikację Microsoft Teams. Osobami zaproszonymi na debatę i zarazem osobami współprowadzącymi były Pani Beata Gwozdecka (przedstawicielka MiGBP w Kluczborku) i Pani Joanna Baran (przedstawicielka Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu – Filia Kluczbork). Powiadomiliśmy o debacie Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Opolu,  Kuratorium Oświaty w Opolu i Starostwo Powiatowe w Kluczborku.
W trakcie debaty przedstawiciele wszystkich klas z naszej szkoły udzielili odpowiedzi dlaczego lubią czytać, bądź nie lubią, czytać książki.
Celem spotkania było zachęcenie uczniów do czytania książek. Czy cel został osiągnięty – okaże się po ilości osób korzystających z zasobów naszej biblioteki. Mam nadzieję, że uczniowie będą chętnie wypożyczali książki, szczególnie że poprzez przystąpienie do NPRC wzbogaciliśmy bibliotekę szkolną o 381 woluminów, a zakupione książki to w większości nowości wydawnicze, które zostały wybrane przez uczniów naszej szkoły.