Remigiusz Mróz – król kryminałów

Remigiusz Mróz – król kryminałów

Remigiusz Mróz – król kryminałów

Remigiusz Mróz – król literatury popularnej w Polsce jest tylko jeden. Według szacunków tygodnika „Wprost” w 2019 r. jego książki zostały sprzedane w ponad 1 300 000 egzemplarzy. W rzeczywistości ta liczba może być jeszcze większa. Biblioteka w ZSL-T dysponuje fantastyczną kolekcją tego pisarza.
Remigiusz Mróz – to imię i nazwisko, które powtarzają już nie tylko zagorzali fani kryminałów i thrillerów. Autor zdobył rzeszę wiernych czytelników dzięki kilku seriom powieści, a wciąż dociera do nowych z kolejnymi książkami.
Literatura suspensu, powieści historyczne, a nawet science fiction – szeroki wybór gatunków i imponujące tempo pracy Remigiusza Mroza sprawiają, że przez ostatnie lata zrobiło się o nim bardzo głośno.
Uczniowie klasy III aT podpowiadają więc, od czego zacząć przygodę z książkami Remigiusza Mroza z wykorzystaniem książek zakupionych w ramach NPRC.
Jeśli lubisz powracać do ulubionego bohatera, wybierz którąś z serii Remigiusza Mroza: „Cykl z Joanną Chyłką”, „Cykl z Wiktorem Forstem”, „W Kręgach Władzy”, „Parabellum”, serię „Damian Werner”, cykl z Sewerynem Zaorskim lub z Gerardem Edlingiem. Poniżej znajdziesz ściągawkę, jak czytać książki Remigiusza Mroza po kolei 😉
Wolisz historie, które zajmują mniej czasu? Spróbuj od samodzielnych powieści: „Turkusowe szale” (powieść sensacyjna w scenerii II wojny światowej), „W cieniu prawa” (zagadka kryminalna w galicyjskim dworze), „Świt, który nie nadejdzie” (gangsterzy w przedwojennej Warszawie), „Czarna Madonna” (thriller, a może nawet i horror), „Hashtag” (media społecznościowe bywają bardzo niebezpieczne, czyż nie?), „Lot 202” (mocny kryminał z polityką w tle – z pewnością nie dla tych, którzy boją się latania), „Osiedle RZNiW” (thriller w rytmie hip-hopu), „Wybaczam ci” (thriller o tym, jak niebezpieczne bywają tajemnice między małżonkami).
Po wizycie w czytelni i po zapoznaniu się z nowozakupionycmi książkami (1.12.2021), uczniowie wykonali gazetkę i umieścili na stronie szkoły polecane przez siebie propozycje R. Mroza.

Wych. klasy 3 aT

J. Teodorowska