Wizyta w LKW WALTER

Wizyta w LKW WALTER

Wizyta w LKW WALTER

Tydzień Europejski kończymy w Wiedniu. Udaliśmy się z wizytą do przedsiębiorstwa LKW WALTER Internationale Transportorganisation AG, z którym nasza szkoła współpracuje od 8 lat. Manager d/s zasobów ludzkich, Pan Krzysztof Adamczuk przybliżył młodym ludziom specyfikę pracy w jednej z największych firm transportowych w Europie.
Wyjazd do stolicy Austrii miał również na celu poznanie kultury, sztuki, architektury i historii Cesarstwa Austriackiego. W trakcie spaceru po Śródmieściu podziwialiśmy perełki architektoniczne, zbudowane w różnych stylach: Pałac Schönbrunn, Pałac Hofburg, Katedrę Św. Szczepana, Operę Wiedeńską oraz Pawilon Secesji. Duże wrażenie zrobiły na nas wystawy mineralogii, antropologii i zoologii w przepięknym budynku Muzeum Historii Naturalnej.Wiedeń wywołuje za każdym razem na większości zwiedzających bezdech – i tak się stało również w naszym przypadku.
Wracamy zmęczeni, acz ubogaceni wspomnieniami. Refleksja nasuwa się sama: warto podróżować i zdobywać doświadczenia zawodowe.