KONKURS POEZJI RECYTOWANEJ I ŚPIEWANEJ W ZSL-T W KLUCZBORKU!

KONKURS POEZJI RECYTOWANEJ I ŚPIEWANEJ W ZSL-T W KLUCZBORKU!

„MISTRZYNI SZYMBORSKA”

Niektórzy lubią poezję

Niektórzy – czyli nie wszyscy. Nawet nie większość wszystkich, ale mniejszość. Nie licząc szkół, gdzie się musi, i samych poetów, będzie tych osób chyba dwie na tysiąc.

Niektórzy lubią poezję… i to więcej osób niż dwie na tysiąc, o czym mogliśmy się przekonać 23 maja 2023 r. podczas Szkolnego Konkursu Poezji Recytowanej i Śpiewanej zorganizowanego dla naszych Uczniów ZSL-T w ramach Ogólnopolskiego Projektu  „Mistrzyni Szymborska”.

Z radością możemy ogłosić, że spośród wszystkich uczestników zaszczytne PIERWSZE TRZY MIEJSCA przypadły aż sześciu osobom, a wszyscy pozostali uczestnicy uzyskali WYRÓŻNIENIA zarówno za wykonanie recytatorskie, jak i muzyczne! GRATULUJEMY!

I tak:

I miejsce otrzymali: Sofija Lazarenko, Olivier Bensz

II miejsce Julia Małolepszy, Weronika Lekka

III miejsce Dominika Nemś, Weronika Gabryel

Cieszymy się, że niezależnie od własnych lęków – wszyscy Uczestnicy konkursu przekroczyli własne granice i zanurzyli się w POEZJI WISŁAWY SZYMBORSKIEJ, odsłaniając swoją wrażliwość i uważność na słowo.

Każdy występ to żywe spotkanie z wierszem, który tak jak wszystko w życiu… ma swoje Zakochanie, Pierwszą miłość, Perspektywę, Atlantydę, Dłoń, Gawędę…  i Wszystko – w pełnej tajemnicy słów, że Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy.

Cóż…Szczęśliwie, Niektórzy lubią poezję.

Dziękujemy, że jesteście wśród nich – jej wyjątkowymi reprezentantami!