Konkurs Weltsprachen Abitur i Verstehen

Konkurs Weltsprachen Abitur i Verstehen

Konkurs Weltsprachen Abitur i Verstehen

Mamy sukces!!! Wyniki końcowe ogólnopolskich konkursów z języka niemieckiego Weltsprachen Abitur i Verstehen okazały się dla naszych uczniów ogromnym sukcesem.W tym roku chęć udziału w konkursie zgłosiła rekordowa liczba uczniów aż 25.Rywalizacja odbywała się w 4 grupach: klasy pierwsze , drugie, trzecie i czwarte. Rozwiązując testy uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z języka niemieckiego i znajomości krajów niemieckojęzycznych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Weronika Kubas, uczennica klasy I b Lo, która zdobyła I miejsce w województwie i II w kraju.Wszystkim dziękujemy za liczny udział w Konkursach, zwycięzcom gratulujemy wysokich wyników. EURE DEUTSCHLEHRERINNEN Alicja Jastrzębska Anna Figurniak Aneta Zawada -Paszko Joanna Teodorowska