OCZYTANI PROGRAMIŚCI 

OCZYTANI PROGRAMIŚCI 

OCZYTANI PROGRAMIŚCI 

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 ma już wiele odsłon. Wszyscy jesteśmy zaangażowani w NARODOWĄ czytelniczą sprawę. O tym, co zyskujemy, czytając, najlepiej przekonać się na samym sobie, rzeczywistość bowiem kształtuje się pod wpływem języka. A jaki on jest? Najczęściej wczytany w nasze kody codzienności. Cudownie, jeśli wzmocnione LITERATURĄ, bowiem ta najpiękniej dopełnia nas  
w komunikacji, dialogu, bogactwie wyobraźni – realnych i fikcyjnych światów.  

Lekcja zaprogramowana dla PROGRAMISTÓW pod czułym okiem Wychowawczyni – przyniosła mnóstwo czytelniczych odkryć, w których uczniowie klasy 2 d technikum, prezentując swoje fascynacje czytelnicze w pełni udowodnili, że to, co najpiękniej nas wyróżnia to właśnie oczytanie.  

Do jakiej literatury sięgają nasi Programiści? Otóż najczęściej ich wybory skierowane są na detektywistyczne szlaki, kryminalne zagadki, wielowarstwowe sensacje, mroczne thillery      
i zatrzymujące reportaże… z przerwami na tzw. kanon LEKTUR szkolnych, których znajomość w obyciu kulturalnym jest wręcz konieczna dla swobodnego poruszania się po kontekstach kulturowych. W efekcie – nasze spotkanie z książką – przyniosło wielkie otwarcie na kolejne części przygód świata przedstawionego zaczytanych PROGRAMISTÓW!  

Anna Krzysztowczyk – wychowawczyni klasy 2 d technikum

Postscriptum 

Pośrednio i bezpośrednio UCZNIOWIE klasy 2d T kierują podziękowanie dla Pani Alicji  
z Krainy Czarów i Pani Ani z Zielonego Wzgórza – za wprowadzenie nas w zapisane strony fascynującego świata!