Od dziś ZAKRĘTKI Twoją DOMENĄ

Od dziś ZAKRĘTKI Twoją DOMENĄ

Szkolny Wolontariat ZSL-T od lat wspiera Dzieciaki poprzez organizację zbiórki zakrętek plastikowych. Zbieramy teraz dla Bartka, dla którego zgromadzone pieniądze wspierają zakup protez kończyn górnych i dolnych oraz na codzienną rehabilitację. Dyrekcja ZSL-T otrzymała podziękowanie od rodziców Bartka:

„za zbiórkę plastikowych nakrętek oraz dobroczynność, życzliwość i okazane wsparcie w działaniach, które ma na celu pomoc w sfinansowaniu rehabilitacji i kosztów związanych z zakupem protez.”

Hey Koleżanko! Hey Kolego!

Zróbmy razem coś dobrego!

Pomaganie jest na topie

Polegamy dziś na Tobie!

Odkręć, wypij, a zakrętkę

Wrzuć do pudła na zachętę!

Podbijając stawkę

Wyznaczasz nową miarkę!

Gdy zdobędziesz zakrętek górę

Zainicjujesz lawinę zbiórek!

Od dziś niech zakrętki staną się Twoją domeną

Zbierasz, a inni to docenią!

Dla zainteresowanych – przedsiębiorstwa recyklingowe skupują zakrętki z butelek plastikowych (np. po mleku, sokach, wodzie, napojach, płynach itp.). Skupują je tyko hurtowo tzn. w duuużych ilościach. W zależności od ciężaru, wyceniają ich wartość, a pieniądze wpłacają na konto określonej fundacji, która to z kolei finansuje rehabilitację potrzebujących osób, czy też zakup  sprzętu rehabilitacyjnego – niezbędnego do ich funkcjonowania.

Już dziś przypominamy, że zbieramy zakrętki zawsze i wszędzie, a po powrocie do nauki stacjonarnej będzie można je złożyć w gabinecie 03 (opiekun: dr Marcel Hys) oraz w gabinecie 108 (opiekun: mgr Aneta Zawada-Paszko).

Czekamy na każdą zakrętkę właśnie od Ciebie!

dr Marcel Hys