Wyprawa na Śnieżnik!

Wyprawa na Śnieżnik!

Wyprawa na Śnieżnik!

We wtorek, 4 października o godzinie 7.00 grupa śmiałków z ZSL-T wyruszyła wraz z Panem Andrzejem Paszko i Panem Mirosławem Lesiukiem na wyprawę w masyw Śnieżnika. Przewodnik z wielką wiedzą o górach i takim samym poczuciem humoru poprowadził grupę 17 uczestników wraz z opiekunami do schroniska przed szczytem Śnieżnika (1425 m.n.p.m), gdzie grupa zakupiła ciepły i nie tani posiłek. Jak się okazuje – inflacja „zawędrowała” również na szczyt. Po wejściu na Śnieżnik byliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi, bo pięknym widoczkom, podziwianym wprost z wieży widokowej – nie było końca. A było na co popatrzeć, bowiem  Sudety Wschodnie to wyjątkowe pasma górskie w pd-zach. Polsce. Oprócz Śnieżnika mieliśmy okazję wspiąć się również na drugi tysięcznik – Stromą (1167 m.n.p.m.) 

Podróż powrotna upłynęła nam  szybko, tym bardziej, że nie było przystanku w McDonaldzie. Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z faktu, iż zdobyliśmy tak ważne szczyty, położone  niedaleko Kluczborka. Takich wspaniałych wycieczek życzylibyśmy sobie więcej, nie tylko ze względu na cenny wysiłek fizyczny, ale również poznanie przez doświadczenie, bo empiryzm powinien towarzyszyć młodemu człowiekowi przede wszystkim w okresie szkolnym. Wspomnienia będą nas niosły… 

Uczestnicy wycieczki