Z pamiętników sewilskich?

Z pamiętników sewilskich?

Z pamiętników sewilskich?

Hiszpańskiego ?belleza? ? ciąg dalszy

 

W 3 tygodniu praktyk Sewilla to już prawie nasza druga ojczyzna, nie tylko za sprawą postępów w nauce języka hiszpańskiego, ale również zapewne dlatego, że poznajemy historię, kulturę  i sztukę hiszpańską podczas spacerów po mieście i nie tylko. W ramach wycieczek  jeździmy również po okolicy. I to ma swój urok. ;-), wszak podróże kształcą?

Ostatnio byliśmy w :

  1. Plaza de Toros de la Real Maestranza de Caballería de Sevilla ? najstarszej hiszpańskiej arenie, na której przeprowadza się  tzw. ?corridas?. Zwiedziliśmy muzeum ze strojami toreadorów i zobaczyliśmy słynną w całej Andaluzji arenę ?torres?. I choć samej corridzie mówimy stanowczo nie, cała budowla robi niesamowite wrażenie.

 

  1. Reales Alcázares de Sevilla ? pałacu królewskim z XI wieku, w którym rezydowali przedstawiciele kalifatu kordobańskiego. Bez wątpienia jest to 1 z najważniejszych przykładów sztuki Mudéjar, zachwyca połączeniem stylów islamskich i chrześcijańskich. Nic dziwnego, że został wpisany na listę UNESCO. Dla nas ważny jest fakt, że pomieszczenia pałacowe były wykorzystywane do nakręcenia scen z   in.: ?Gry o tron? i ?Królestwa Niebieskiego?. To przecież nasze ulubione produkcje. 🙂

 

  1. Parque de Maria Luisa ? Parku Marii Luisy., zwanym ?zielonymi płucami Sewilli? . To w tych ogrodach pałacowych mieszkała sama księżna. Miejsce niezwykle urokliwe przez rosnące tam palmy, klomby, sosny, drzewa pomarańczowe – jednym słowem bajeczna roślinność. A na dodatek jest tutaj mnóstwo przepięknych białych gołębi, które są zupełnie oswojone ? zresztą zobaczcie sami?

 

 

  1. Maladze ? nadmorskiej miejscowości turystycznej z subtropikalnym klimatem. To tutaj urodził się słynny malarz Pablo Picasso oraz znany hiszpański aktor Antonio Banderas. Chociaż tego ostatniego nie mieliśmy okazji spotkać, przechadzając się uliczkami kurortu, zobaczyliśmy m.in. Katedrę Malagi, Teatr Rzymski, Fortecę Alcazaba. Plażowanie i kąpiel  w Morzu Śródziemnym okazały się dla nas nie lada wyzwaniem. Cóż, spotkanie z parzącymi meduzami w morzu, papugi, biegające po plaży ? to kolejne nowe doświadczenia dla nas? 😊  Było mega !!!!!!