„Zamiast góra, dolina – razem równina”. Integracyjne Narodowe Głośne Czytanie

„Zamiast góra, dolina – razem równina”. Integracyjne Narodowe Głośne Czytanie

„Zamiast góra, dolina – razem równina”. Integracyjne Narodowe Głośne Czytanie

W czwartek między szkołami PSP nr 5, SOSW i ZSL-T – miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Wszyscy połączyliśmy się nicią dobra we wspólnej inicjatywie głośnego czytania – „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Spotkanie to najpiękniej pokazało, że wszyscy możemy się spotkać w dialogu, który buduje, a nie dzieli i który sprawia, że widoki są piękne – zawsze tam, gdzie na horyzoncie widać człowieka. Natura, praca, pokonywanie trudności, inność, przyjaźń, uczucia i piękno słowa to nie tylko  magiczne hasła ze stron pozytywistycznej powieści, ale przede wszystkim  wyjście ku DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI. Było pięknie, magicznie, kolorowo. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia:

Dziewczyny – z serca – rozśpiewane,

recytator słowom oddany,

a chłopcy  – zaczytani!

W efekcie – Kluczbork słowem malowany!