„ZATRZYMANI W NOTATCE”

„ZATRZYMANI W NOTATCE”

„ZATRZYMANI W NOTATCE”

„Koniec i początek” to jeden z tomików poetyckich i jeden z wierszy Szymborskiej, którymi możemy podsumować nasze wspólne działania w wielkim Ogólnopolskim Projekcie MISTRZYNI SZYMBORSKA. Tytuł dla nas DZISIAJ niezwykle znaczący… i kolejność, jak zawsze u Poetki, nieprzypadkowa!

Na koniec… i POCZĄTEK – podsumujmy jednak kilka faktów. Za nami są kolaże, wyklejanki, lepieje, konkursy poezji recytowanej i śpiewanej, muzyka, nagrania, teledyski, rozmowy, odwiedziny, zdjęcia, happeningi… i niezapomniane przeżycia, zachwyty, spotkania, słowa. Realizacja projektu mnożyła w nas pomysły, którymi z radością dzieliliśmy się wszyscy! Dla słów i milczenia Wisławy Szymborskiej… warto było zatrzymać się i „z kłosem w zębach/gapić się w chmury”.

Jesteśmy szczęśliwe, że współtowarzyszyliście nam w tej niezwyczajnej podróży. Dzisiaj nadszedł czas, by postawić wielokropek… dla własnych intymnych myśli.

Posłuchajcie … to tylko „NOTATKA” – w wykonaniu naszej wspaniałej Szymborskiej, pani Basi Tarocińskiej, która w skromności równej Mistrzyni… wypowiedziała ŻYCIE, by „wodzić wzrokiem za iskrą na wietrze, i bez ustanku czegoś ważnego nie wiedzieć”.