Z pamiętników sewillskich?.

Z pamiętników sewillskich?.

Z pamiętników sewillskich?.

Z pamiętników sewillskich?.

Ola todo companera de escuela..!!!!

Jesteśmy w Sewilli  już tydzień, nasz hiszpański jak widać robi postępy 😉

Zapoznaliśmy się  z naszymi zadaniami, przydzielonymi nam w firmach.

Dojeżdżanie autobusami do pracy nie jest dla nas problemem. Na początku nie było łatwo, gdyż pracujemy w różnych częściach Sewilli, jednak  ? daliśmy radę:  hurra!

Czas wolny po pracy wypełnia nam  seminarium z języka hiszpańskiego- to dla nas świetna okazja do nauki nowego języka obcego, kolejne doświadczenie.

Kilka razy w tygodniu mamy tzw.  ?Sewillatour?- spacery po mieście. Zwiedzamy i podziwiamy stolicę Andaluzji. Jest niezwykle piękna, budowle w stylu hiszpańskiego ?mudejar? ? połączenie elementów islamskich i chrześcijańskich dają niesamowite wrażenie.

Mieliśmy okazję zobaczyć główne zabytki Sewilli:

Plaza de Espa?a – Plac Hiszpański zbudowany w kształcie podkowy z 4 mostami na Wystawę Iberyjskoamerykańską w 1929 roku. Kompleks posłużył do nakręcenia sagi ?Gwiezdne wojny?- części ?Mroczne widmo? ? dla nas fanów, to istotna informacja 😊

Catedral de Santa Maria de la Sede de Sevilla – Katedra Najświętszej Marii Panny z dzwonnicą La Giralda, najsłynniejszym symbolem miasta . Wspaniała  uczta architektoniczna,  zwłaszcza dla historyków sztuki, gdyż jak się okazuje, jest największą gotycką świątynią na świecie. To tutaj spoczywa m.in. Krzysztof Kolumb. Naj? w przypadku tej budowli nie jest w żaden sposób naciągane ? zapamiętamy to arcydzieło.

Real Fabrica de Tabacos – Królewska Fabryka Cygar , która obecnie pełni rolę filii Uniwersytetu Sewillskiego . Produkowano tutaj cygara europejskie. Dla wtajemniczonych dodam, że zwijaniem cygar zajmowały się głównie kobiety, zwane cigareras. Jedną z nich była Carmen, którą  francuski kompozytor  Georges Bizet uczynił bohaterką swojej opery. To wiedza przydatna nie tylko dla melomanów.

Archivos General de Indias ? Generalne Archiwum Indii ? miejsce wprost wymarzone dla zainteresowanych geografią, chociaż nie tylko. To tutaj znajdują się repliki dzienników podróżniczych: Krzysztofa Kolumba i Ferdynanda Magellana.

Metropol Parasol ? dla nas po prostu ?parasole?. Nie można pominąć tego miejsca przy zwiedzaniu Sewilli, gdyż jest to nowoczesna wizytówka miasta z widokiem na jego panoramę. W mojej ocenie skomplikowana konstrukcja, ale bardzo ciekawa.

Parlament ? zobaczyliśmy również okazały budynek, gdzie swoją siedzibę ma rząd i parlament stolicy Andaluzji. Teraz już wiemy, że Sewilla to nazwa nie tylko miasta, ale także całej prowincji.

Hasta luego!!!