Uczniowie dla Uczniów w „Balladach i romansach” – projekt czytelniczy realizowany w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 26.09.2022

Uczniowie dla Uczniów w „Balladach i romansach” – projekt czytelniczy realizowany w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 26.09.2022

Uczniowie dla Uczniów w „Balladach i romansach” – projekt czytelniczy realizowany w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 26.09.2022

Kolejny raz – z wielką radością – dzielimy się słowem! I to słowem MICKIEWICZOWSKIM!

Zafascynowani NARODOWYM CZYTANIEM „Ballad i romansów” – podjęliśmy kolejny raz inicjatywę (czyt. Rękawicz(k)ę) w ramach NPRCz i przygotowaliśmy wielką lekcję otwartą zarówno dla uczniów ZSL-T, jak i SOSW (Innowacja – Wespół w zespół), doświadczając tym samym wspólnie – romantycznych uniesień.

Było wszystko, co w MICKIEWICZOWSKIM ROMANTYZMIE – tajemnica, metafizyka, groza, wiara ludowa i tajemnica, zwieńczone nadzieją, że ROMANTYK jest w każdym z nas, bowiem to on najlepiej wie, jak patrzeć sercem. Niech ta randka z Mickiewiczowskimi bohaterami trwa!

Dziękujemy Wszystkim za WSPÓLNY romantyczny czas.

PS Jak widać, dialog STARYCH i MŁODYCH jest całkiem możliwy… I to głos wcale nie z zaświatów!