XI Ogólnopolski Konkurs Mechaniczny W Płocku

XI Ogólnopolski Konkurs Mechaniczny W Płocku

XI Ogólnopolski Konkurs Mechaniczny W Płocku

W dniach 22 i 23 marca w Zespole Szkół Technicznych w Płocku odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Mechanicznego z udziałem reprezentantów naszej szkoły. Po pomyślnym przejściu przez eliminacje szkolne uczniowie klasy IV Technikum Mechanicznego: Tomasz Penczok, Łukasz Gawlita i Szymon Abram zakwalifikowali się do płockiego finału. Drużyna w powyższym składzie udała się do Płocka pod opieką p. Lesława Figurniaka. W pierwszym dniu uczestnicy konkursu rozwiązywali test dotyczący szeroko pojętych zagadnień mechanicznych, między innymi ze statyki, dokumentacji technicznej procesów, wytrzymałości materiałów, obróbek mechanicznych, a także wykonywali zadanie w programie CAD.

W wyniku zmagań konkursowych nasi reprezentanci zajęli w finale konkursu 11 miejsce drużynowo!

Szczególna, przyjazna atmosfera konkursu wytworzona przez jego organizatorów oraz wciąż niezaspokojone ambicje skłonią zapewne naszych uczniów do uczestnictwa w kolejnych jego edycjach.

W tym miejscu składamy szczególne wyrazy podziękowania prezesowi firmy P.H.U. CHECK-POINT. Pan Ginter Blys z wyjątkową życzliwością i wręcz odruchowo odniósł się do potrzeb organizatorów wyjazdu młodzieży, pomagając w finansowaniu wyjazdu reprezentacji ZSLT do Płocka. Życząc powodzenia w konkursowych zmaganiach, Pan Blys z naciskiem zaznaczył, że promowanie aktywnej i zdolnej młodzieży ze środowiska lokalnego pozostaje także jego troską.