Zespół Szkół Licealno-Technicznych przyłączył się do narodowego czytania

Zespół Szkół Licealno-Technicznych przyłączył się do narodowego czytania

W październiku b. r. klasa IV c Technikum wraz z wychowawczynią zorganizowała dla wszystkich uczniów naszej szkoły akcję opieczętowywanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Wszyscy, którzy w tym dniu przynieśli w/w powieść znanego pisarza – otrzymali pieczątkę następującej treści: „Narodowe Czytanie 08.09.2018 Stefan Żeromski Przedwiośnie Patronat Honorowy Pary Prezydenckiej” Opieczętowywanie książek sprawiało nie tylko logistykom wielką frajdę. Wszyscy chcieli zobaczyć słynną pieczątkę. Nie obeszło się bez dyskusji nt. samego „Przedwiośnia” i jego autora. Nie wszyscy uczniowie pamiętali fakt, iż to właśnie Stefan Żeromski – nasz wielki prozaik i dramaturg był czterokrotnie nominowany do Nagrody Nobla. Celem projektu, było propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży i zachęcanie ich do zgłębiania polskiej literatury.